Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Studijní program Inteligentní doprava a logistika

O studijním programu

Jak na efektivní, úspornou a čistou logistiku? Chytře, protože jinak to nepůjde. Ve studijním programu Inteligentní doprava a logistika tě naučíme, jak navrhovat a řídit dopravní i logistické procesy ve firmách, které jdou digitálnímu přístupu v oboru naproti.
Studijní program Inteligentní doprava a logistika vyvstává z potřeb dynamického rozvoje odvětví zabývající se řízením materiálových toků v návaznosti na rozvoj informačních technologií v této oblasti i směrem k digitalizaci dopravy, rozvoji oborů zaměřených na problematiku Průmysl 4.0, Digitální továrna 2.0, Logistika 4.0, Smart technologie 21. století a Internetu věcí. Poslední roky 20. století a první roky 21. století jsou charakterizovány dynamickým rozvojem světové ekonomiky úzce spjatým s oborem Logistika. Česká republika je křižovatkou dopravních cest a má velkou perspektivu pro rozvoj nových digitalizovaných přístupů ve zpracovatelských podnicích a nově vznikajících moderních logistických center. Pod tlakem globalizace a digitalizace se mění filozofie řízení interních a externích dodavatelských řetězců nově zaměřených na otevřený přístup k zákazníkovi a jeho potřebám. Idea globální digitální optimalizace je jednou z nosných myšlenek moderních logistických procesů.
Fakulta Fakulta strojní
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
Kód programu N1041A040013
Název programu Inteligentní doprava a logistika
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Institut dopravy
Garant prof. Ing. Aleš Slíva, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Doprava
Klíčová slova průmyslová logistika
simulace, logistika, řízení kvality, poradenství
logistika a řízení jakosti
Zeptejte se nás Stáhnout popis v PDF Zaslat e-mailem

Máte dotaz k studijnímu programu?

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Nebo vás nějaká po přečtení informací napadla? Zeptejte se nás, rádi vám odpovíme a poradíme s výběrem studijního programu.