Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Epizody univerzitního podcastu Science is calling s hosty z Fakulty strojní.

Co je vlastně robot, jak vlastně vypadá a podobá se člověku? V podcastu odpovídali Aleš Vysocký a Robert Pastor z Katedry robotiky.

Budeme jednou žít v domech, které si vytiskneme na 3D tiskárnách, anebo jezdit v takových autech? V Centru 3D tisku Protolab už vytiskli funkční koloběžku, na začátku pandemie ve velkém tiskli štíty. O 3D tisku a jeho budoucnosti se povídal doc. Ing. Marek Pagáč, Ph.D. z Katedry obrábění, montáže a strojírenské metrologie.

Pro spoustu studentů technických vysokých škol je matematika velkým strašákem. Univerzita má pro své studenty řešení v podobě Math Support Centre. Jeho tutoři pomáhají studentům překlenout rozdíly mezi úrovní znalostí ze SŠ a úrovní, kterou požadují na fakultách.

Nejen o restaurátorství motorek s Lukášem Kudrnou.

Podcast Science is calling je dostupný na platformách:

Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Anchor.fm | YouTube

Zástupci Fakulty strojní jako hosté dalších podcastů.

MM Průmyslové spektrum

Společně s našimi hosty, rektory a děkany technických univerzit, hledáme skutečné postavení a poslání univerzity ve vztahu k vývoji konkurenceschopnosti tuzemské ekonomiky a společnosti jako takové. V této epizodě hovoříme s profesorem Robertem Čepem, děkanem Fakulty strojní VŠB-TUO.