Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Akademický rok výuky
Forma studia
Místo výuky

Bakalářské programy

Strojírenství

Bakalářský studijní program Strojírenství tě připraví na pestrou škálu profesí nejen ve strojním, ale také mnoha jiných odvětvích průmyslu. V prvních dvou ročnících tě totiž čekají předměty všeobecného strojírenského základu, poté si vybereš jednu z deseti specializací – od aplikované mechaniky přes robotiku až po design průmyslových výrobků.
Jako absolvent pak najdeš uplatnění v technickoprovozních, obchodních i řídicích funkcích výrobních provozů, v útvarech přípravy a organizace výroby, v...

Průmyslový design

Máš výtvarný talent? Chceš jej rozvinout a stát se kvalitním designérem?

Pak je tento nově akreditovaný studijní program pro Tebe ten pravý! Během studia poznáš dvě města, odlišnou kulturu, náhled na design z pohledu umělců i techniků…
První dva roky studia budou probíhat na UP (v Olomouci – Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UP), zbývající dva na VŠB-TUO (v Ostravě – Porubě).

Po dvou letech studia si můžeš vybrat ze tří specializací:
• Produktový design (odborné předměty...

Provoz a řízení letecké dopravy

Míříš vysoko? K roli dopravního pilota, dispečera nebo manažera letecké společnosti ti pomůže specializace s názvem Technologie a řízení leteckého provozu.
A pak je tu příběh, který se píše spíš v hangáru než v oblacích. O provoz, údržbu a opravy letadel se starají absolventi specializace Provoz letadlové techniky.

Mechatronika

Váháš mezi strojírenstvím, elektrotechnikou a informatikou? Už nemusíš. Mechatronika, to je nejmodernější propojení přesné mechaniky, elektra a inteligentního počítačového řízení.
Na principu mechatroniky funguje prakticky každý moderní výrobek. Takže pokud se pustíš do jejího studia, práci pak najdeš vždycky. Uplatníš se ve strojírenství i elektrotechnickém průmyslu, robotice, biomedicíně, ekonomice a dalších příbuzných oborech.
Během studia se naučíš projektovat, testovat i řídit...

Inteligentní doprava a logistika

Z praxe zní volání po odbornících na chytrou dopravu a logistiku – a my se ho rozhodli vyslyšet. Těmhle vzájemně propojeným oborům patří budoucnost, a proto je načase k nim přistupovat pomocí moderních technologií: digitalizace, vizualizací, simulačních programů i umělé inteligence.
Se všemi smart technologiemi tě naučíme pracovat a využívat je k řešení dopravně-logistických procesů. Dobrá zpráva je, že si své nápady hned vyzkoušíš v praxi na nové výrobní lince. Se znalostmi z dopravy,...

Energetika a životní prostředí

Jsme energetici, ale stejně blízko jako k průmyslu máme i k životnímu prostředí. Energetika je velké téma ve světě a pro nás je životním posláním.
Zabýváme se trendy v rozvoji nových technologií i dosahování energetických úspor. Naučíme tě navrhovat a řídit energetická zařízení ve všech oblastech průmyslu – energetikou počínaje, potravinářstvím či strojírenstvím konče.
Část svého studentského života můžeš prožít v zahraničí a zjistit, jak to s energiemi mají státy jako USA, Norsko nebo...

Dopravní systémy a technika

Auta, motorky, vlaky i formule. Je tohle svět, jehož chceš být součástí? Svět, který tě baví a nepřestává fascinovat? Pak jsi narazil(a) na studijní program přesně pro tebe.
V prvním ročníku tě čekají společné předměty základů strojírenství. V dalších dvou letech už se pak naplno ponoříš do toho, co tě baví nejvíc – dopravní systémy a technika. Porozumíš nejen konstrukci automobilů a kolejových vozidel, ale také dopravním procesům včetně řízení silniční, městské, železniční i letecké dopravy....

Aplikované vědy a technologie

Máš slabost pro přírodní vědy? Vynikáš v matice, fyzice i chemii, ale nechceš ani jedné dávat přednost? Dobrá zpráva: ani nemusíš! Tenhle program propojuje přírodovědné předměty s technickým základem.
Kromě matiky, fyziky a chemie přijdeš na kloub základům technických předmětů, jako je informatika, programování, mechanika či elektronika. Díky tomu budeš brzy umět uvažovat v mezioborových souvislostech a využívat své znalosti v inženýrských aplikacích.
S titulem bakalář můžeš pokračovat ve...