Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Zahraniční pobyty studentů jsou realizovány nejčastěji v programech Erasmus+ a Stipendia VŠB-TUO.


Víte, že...

... vám i fakulta poskytne další mimořádné stipendium na studium v zahraničí? Více se dozvíte tady.

erasmus.png

Erasmus+

Stipendium VŠB-TUO

Další info v InNETu

Zkušenosti studentů
Magda v Dánsku

Ahoj! Jmenuju se Magda a za normálních okolností bych teď začínala svůj třetí ročník tady v porubském kampusu. Místo toho jsem se ale rozhodla vyzkoušet studium v zahraničí a strávit semestr v překrásném dánském městě Odense. Místní univerzita se jmenuje University of Southern Denmark. Nabízí nejen studium strojírenství, ale i ekonomie, byznysu, přírodních věd nebo jazyků.

Za pár dní to budou už dva měsíce, co jsem odjela z Česka. Ta nejdůležitější zpráva, kterou pro vás mám, zní: Nelituju! Tolik nových lidí, které poznáte, zážitky, které vás neminou, kultury, které objevíte... Stojí to za to.

📅 Podzim 2022

Lenka ve Finsku

Ahoj, jmenuju se Lenka. Ostravu jsem teď na rok vyměnila za finské město Lappeenranta a Fakultu strojní za studium na místní univerzitě LAB University of Applied Sciences. S tou má naše škola double degree dohodu, což znamená, že teď místo prvního semestru v navazujícím studiu usiluju o finský bakalářský titul. Není tu sice můj obor, ale učitelé nám vycházejí vstříc, abychom mohli pracovat na projektech, o kterých si myslíme, že nám v profesním životě pomůžou.

Mým hlavním cílem je dokázat sama sobě, že všechno zvládnu i v úplně cizím prostředí. Ze začátku to byla velká výzva, ale nelituju. Jsem tu necelé tři měsíce a už teď vím, že si odvezu zážitky na celý život.

📅 Podzim 2022

Dalibor v Kanadě

Zdravím všechny z kanadské Douglas College! Je to spíš humanitně zaměřená univerzita, ale své si tady najdou i studenti technických oborů. Jsem tu už tři měsíce a můžu říct, že to stojí za to. O zážitky není ve Vancouveru nouze – ať už kulturní, sportovní nebo ty v přírodě. Každému, kdo o studiu v zahraničí uvažuje, bych to doporučil všemi deseti!

📅 Podzim 2022