Studentská konstrukční soutěž zná své vítěze

Fakulta strojní má za sebou další ze studentských soutěží, která tentokrát prověřila návrhářské dovednosti, znalosti z oboru i schopnost pracovat v týmu u studentů navazujícího studia programu Aplikovaná mechanika.

Tři týmy po třech studentech dostaly jasné zadaní: navrhnout upínací přípravek ke zkušebnímu stroji s dvousloupovým rámem pro uchycení kamer optického měřicího systému. Na řešení týmy pracovaly v průběhu letního semestru a v minulém týdnu představily své nápady porotě. Ta hodnotila mimo jiné úroveň tuhosti a odolnosti proti vibracím, použitou technologii a materiály, funkčnost a variabilitu či možné použití.

S úkolem se nejlépe popral tým ve složení Jakub Šrom, Patrik Vičánek a Vojtěch Wantula. „Studenti studijního programu Aplikovaná mechanika představili velmi flexibilní návrh, který umožňuje pohyb ve všech směrech, přičemž účinně odolává vibracím,“ ocenili členové hodnotící komise. Na vítězném nápadu se bude dále pracovat a bude dotažen do podoby prototypu.

Soutěž, která navazuje na předchozích sedm ročníků přerušených koronavirovou pandemií, pro své studenty uspořádala Katedra aplikované mechaniky, tentokrát ve spolupráci s firmou Mercury MS, která do soutěže věnovala outdoorové kamery pro členy vítězného týmu a spolu se zástupci katedry také vytvořila hodnotící komisi.

Vloženo: 22. 5. 2023
Útvar: 330 - Katedra aplikované mechaniky