Fakulta strojní zahájila spolupráci s fakultními školami

Intenzivní spolupráci se středními školami Fakulta strojní rozvíjí dlouhodobě. Koncem roku však oboustranně výhodné partnerství posunula na další úroveň a titul „fakultní škola“ propůjčila dvěma průmyslovkám z regionu.

Smlouvu o fakultní škole podepsal děkan fakulty se dvěma odbornými středními školami, s nimiž už fakulta aktivity rozvíjí. První z nich je Střední škola průmyslová Ostrava-Vítkovice, známá také pod označením Zengrovka, druhou pak Střední průmyslová škola, Obchodní akademie a Jazyková škola ve Frýdku-Místku.

Partnerství mezi fakultou a průmyslovkami by se tak mělo oficiálně ukotvit, prohloubit a posunout na další úroveň. Smlouva zároveň středním školám umožňuje používat označení „Fakultní škola Fakulty strojní VŠB-TUO“. K oficiálními předání certifikátů a cedulí, které budou zdobit fasády škol, došlo minulý týden ve čtvrtek.

Cílem fakulty v kontextu spolupráce zůstává dostat se blíže potenciálním uchazečům – ať už prostřednictvím exkurzí, odborně-popularizačních přednášek nebo skrze představení nabídky studia. Střední školy pak možnosti kooperace vidí zejména v sekundárním vzdělávání svých pedagogů, hostování akademiků ve středoškolské výuce nebo vytvářením témat dlouhodobých maturitních prací. Společnými silami pak chtějí fakulta a střední školy přispět k popularizaci oboru strojírenství a podpoře technického vzdělávání v regionu.

Vloženo: 16. 5. 2023