Nadační fond a výuka v Šumperku slaví 20 let

Jsou to už dvě desítky let, co v Šumperku vznikl Nadační fond Centra bakalářských studií. Od té doby se také v podhůří Jeseníků vyučuje strojírenství. Fakulta strojní to spolu s představiteli fondu a města Šumperk ve středu 22. února oslavila a zároveň výuku strojařiny představila novým uchazečům.

V Šumperku se mohou zájemci hlásit do bakalářského studijního programu Strojírenství a po dvou ročnících všeobecného strojního základu pokračovat ve studiu specializace Strojírenská technologie. Po získání titulu bakalář mohou absolventi navázat studiem magisterských programů, za těmi se však již musí přesunout do ostravského kampusu. Za uplynulých dvacet let v Šumperku úspěšně dostudovalo více než pět set absolventů.

Strojírenství se dlouhé roky vyučovalo v areálu Střední odborné školy na ulici Zemědělské. Teprve před čtyřmi lety se detašované pracoviště Fakulty strojní přesunulo do zrekonstruovaných prostor Městské knihovny T. G. Masaryka na ulici 28. října.

Tam se také uskutečnil tradiční Informační den, letos ozvláštněný oslavou významného výročí. Představitelé Fakulty strojní při té příležitosti poděkovali Nadačnímu fondu Centra bakalářských studií, jehož členem je rovněž město Šumperk, za dlouholetou spolupráci a předali místostarostce Evě Kostecké a zastupiteli Zdeňku Brožovi symbolickou Zlatou medaili.

Cílem fondu je finanční podpora detašovaných pracovišť, koordinace komunikace mezi univerzitou a zástupci regionálních průmyslových podniků z Šumperku, Zábřehu, Mohelnice a dalších měst.

Foto: Fakulta strojní a město Šumperk

Vloženo: 6. 3. 2023