Do Temelína i Národního divadla. Katedra energetiky vyrazila na třídenní exkurzi

Studenti třetích až pátých ročníků, doktorandi, akademici. Ti všichni se pod hlavičkou Katedry energetiky Fakulty strojní vypravili do Čech, aby navštívili elektrárnu v Temelíně, společnosti Doosan Škoda Power i Škodu JS, Fakultu strojní v Plzni i energetické centrum Národního divadla.

Odborné exkurze zaštítil hlavní partner Katedry energetiky společnost ČEZ, kroky účastníků proto vedly nejprve do jaderné elektrárny v Temelíně. Tam si mohli vyzkoušet trenažér, 3D vizualizace i nahlédnout do některých sektorů samotné elektrárny.

Druhý den skupinu přivítali ve společnosti Doosan Škoda Power, která se zaměřuje na výrobu turbogenerátorů. Účastníci exkurze navštívili jak výrobní haly, tak i experimentální laboratoř. Odpoledne se zhruba třicetičlenná skupina přesunula do provozu a reaktorové haly firmy Škoda JS, která se řadí mezi lídry evropské jaderné energetiky. Úterní program pak ostravští strojaři-energetici zakončili u svých plzeňských kolegů na Fakultě strojní ZČU.

I ve středu se skupina vypravila do společnosti Škoda JS, tentokrát ovšem do jejího boleveckého provozu zajišťujícího inženýring, výrobu, montáž a servis komponent pro jaderné elektrárny. Třídenní program uzavřela návštěva energetického centra Národního divadla, kde se účastníci seznámili s novým energetickým konceptem pod záštitou Skupiny ČEZ.

Vloženo: 20. 10. 2022
Útvar: 361 - Katedra energetiky