Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Fakulta strojní upevnila spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (dále jen ČKAIT) už dlouhá léta všestranně podporuje výukovou činnost na Fakultě strojní VŠB-TUO a rozvoj moderních studijních programů s cílem zvýšit jejich kvalitu.

Formální setkání hlav obou institucí, děkana FS profesora Roberta Čepa a předsedy ostravské kanceláře ČKAIT doktora Petra Dospivy tak pouze prohloubilo již započatou úspěšnou spolupráci.

Podepsání, resp. prodloužení smlouvy mezi oběma institucemi tak umožní pokračovaní činností, které vedou ke zkvalitňování nabídky studia. Díky své účasti v Průmyslové radě děkana Fakulty strojní má ČKAIT příležitost přímo ovlivňovat podobu a směřování jednotlivých studijních programů.

Zároveň dohlíží na úroveň absolventů během státních závěrečných zkoušek. Studenty Fakulty strojní ČKAIT podporuje také během studia, a to při pořádání odborných studentských soutěžích i zpracování diplomových prací. Ty nejlepší pak oceňuje finančně.

Foto: archiv Oblastní kanceláře Ostrava, ČKAIT

Vloženo: 25. 7. 2022