Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Expozice Formula Student Ostrava

 26. 1. 2022 - 31. 12. 2022
 Svět techniky, Dolní Vítkovice
Expozice Formula Student Ostrava
Konstruktérem formule ve dvaceti? Na Fakultě strojní VŠB-TUO žádný problém. To je hlavní poselství interaktivní expozice Formula Student Ostrava v Dolních Vítkovicích.

Interaktivní expozici dominují dva monoposty, se kterými tým Formula TU Ostrava soutěžil v první a čtvrté sezóně. Jeden z nich studenti přestavěli na závodní simulátor, v němž si mohou děti vyzkoušet, jaké to je řídit studentskou formuli. Druhým vystaveným vozem je Vector 04 – formule, kterou studenti navrhli a vyrobili jako čtvrtou v pořadí. Soutěžili v ní například na závodech v Itálii.

Kromě pilota formule expozice představuje pozici servisního mechanika. Návštěvníci tak mohou otestovat své schopnosti při výměně pneumatik na čas. Dalším interaktivním exponátem je motor s olejovou vanou, jehož nakláněním je možné zjistit, jakým způsobem se tekutina v motoru chová při průjezdu zatáčkou.

Vyjma exponátů expozice nabízí také nemálo zajímavých informací nejen o samotných vozech, ale také mezinárodní soutěži Formula Student a úspěších ostravského týmu.

Tato expozice vznikla především díky vytrvalé práci studentů z týmu Formula TU Ostrava. Cílem projektu je ukázat, jak se studium strojařiny v Ostravě posunulo směrem k praxi a že už dávno nemusí být nuda. Věříme, že se nám tímto způsobem podaří vzbudit zájem o techniku u dětských návštěvníků.

  49.81961N; 18.2824994E
Vloženo: 26. 1. 2022
Kategorie:  Chystané akce
Zadal:  Administrátor
Útvar: FS - Fakulta strojní
Zpět