Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Vánoční pozdrav rektora

Vánoční pozdrav rektora prof. Václava Snášela studentům a zaměstnancům univerzity.

Milí studenti, vážení kolegové,

letošní rok byl pro nás všechny velmi náročný, museli jsme se přizpůsobit mnoha změnám. Ale kdo jiný než právě my a naši studenti jsou schopni se rychle adaptovat a přicházet s inovativním řešením?

Často dostávám dotazy k tomu, jak bude probíhat další rok. Jak proběhne zkouškové období zimního semestru, jak se bude učit v letním semestru, kdy už vše pomine a bude zase jako předtím? A jediná správná a upřímná odpověď je tato: Jako předtím už to nebude nikdy, ale udělám maximum pro to, aby neutrpěla kvalita naší univerzity.

Od března letošního roku se pracuje metodicky na zlepšení podmínek pro online výuku, dále na kvalitnějším technickém zabezpečení, řeší se jednotlivé nástroje, které lze použít, zpracovávají se připomínky pedagogů i studentů. Současně probíhají úpravy a změny v projektech, ve spolupráci s firmami i se zahraničím. Mezinárodní spolupráce, která je jedním ze stěžejních kritérií hodnocení naší univerzity, je v této chvíli prakticky nedostupná. Pravidelné, i desítky let pořádané akce, jsme museli rušit nebo měnit. Jen z předvánočního období nám ubylo rozsvícení vánočního stromu před rektorátem, Mikuláš pro děti a vnoučata zaměstnanců a všechna ta milá vánoční setkání jako završení společné práce daného roku.

Ale i v roce 2021 se máme na co těšit. Otevřeme unikátní testbed CPIT TL3, naši vlajkovou loď nových technologií v oblasti Automotive, Home Care a Smart Factory.  Zahájíme i stavbu nové budovy Ekonomické fakulty, na kterou se její studenti už určitě těší. Chystáme další velké projekty v oblastech, kterým se chceme strategicky věnovat – energetika, IT, ekologie, nové materiály. Zaměstnancům se zvýší příspěvek na stravné i na penzijní připojištění. Na kolejích bude dokončená rekonstrukce budovy A.

Užijte si vánoční svátky v klidu a pohodě a do nového roku Vám i Vašim blízkým přeji hlavně zdraví a ať společně zvládneme všechny další výzvy, kterým budeme muset čelit.

prof. Václav Snášel

rektor