Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Nabídka kroužků pro děti

Nabídka kroužků pro děti
Popularizační tým VŠB-TUO přichází s nabídkou kroužků na nový akademický rok!

S VŠB – Technickou univerzitou Ostrava se nenudí malí ani velcí. Naše škola zábavnou formou, prostřednictvím kroužků, přibližuje žákům základních i studentům středních škol různá témata. Letošní nabídka je opravdu bohatá!

Programování

Programování je určeno žákům základních škol od 11 do 15 let. Kroužek vede tým lektorů z Katedry informatiky FEI. Děti naučíme základy tvorby programů v přívětivém grafickém rozhraní code.org. Naučí se používat základní funkce a pojmy, postupně přejdou od grafického programovacího jazyka k jazyku JavaScript. Kroužek bude rozdělen na dvě pracovní skupiny - úplné začátečníky a mírně pokročilé. 

Mineralogie pro začátečníky

Kroužek je určen žákům druhého stupně základních škol (6.-8. třída). Vede jej tým Martiny Poláškové z geologického pavilonu naší univerzity. Děti budou objevovat svět nerostů, hornin a fosílií, budou je poznávat a zpracovávat. 

Vyrob si profi videoklip

Kroužek je určen pro žáky 2. stupně základních škol (6.-8. třída). Děti se pod vedením týmu z Katedry telekomunikační techniky FEI naučí základy správného komponování obrazu i zvuku a vyrobí si multimediální klip. Budou točit videa foťákem, mobilem i kamerou. Tým je naučí záznamy upravovat, stříhat a formátovat. S trochou kreativity pak vzniknou videa, která nejsou určená jen pro Facebook a web. 

Kybernetika

Kroužek vede tým z Katedry kybernetiky FEI a navštěvovat jej mohou děti ve věku 6-10 let, 11-15 let i studenti středních škol. V kroužku se dozví zajímavé poznatky z oblasti elektroniky, robotiky, programování a měřící techniky. Pracovat budou s elektronickými stavebnicemi a stavět a programovat budou roboty a robotická vozítka. Děti díky kroužku objeví svět výzkumníků a vývojářů. 

Robotika 

Žáci základních a studenti středních škol se v kroužku dozví více o elektronice, umělé inteligenci, virtuální a rozšířené realitě. Naučí se základům CAD/CAM, programování mikrokontrolerů ARDUINO a vyrobí si prototypy, se kterými mohou vyrazit i na soutěž. Kroužek vede tým lektorů z Prototypové laboratoře CPIT. 

Elektromobilita

Základy elektrotechniky, akumulace energie, vodíkové technologie, ovládání a řízení. To vše se mohou naučit studenti středních škol pod vedením vědců z Prototypové laboratoře CPIT. Poznají elektromobily, elektrické pohony, virtuální a rozšířenou realitu v dopravě. Vyrobí si prototyp, naprogramují řídicí jednotku s mikrokontrolery ARDUINO. Součástí kroužku je i letní škola a účast na soutěžích. 

Robotechcamp 

Základy robotiky a programování děti naučíme ve dvou víkendech. Postaví si robota, jednoduchého humanoida a také robotická vozítka. Některá doplní pod vedením lektora Michala Řepky o ramena s různými stupni volnosti tak, že budou překonávat překážky. Těšit se mohou i na souboj robotů. Krouřek je určen dětem od 12 let. 

Nauč se lépe s počítačem

Naučíme děti efektivně pracovat s Wordem, Excelem i PowerPointem. Dozví se o možnostech, které tyto nástroje nabízejí a naučí se je používat. Kroužek je určen pro 2. stupeň základních škol, vede jej tým z katedry kybernetiky FEI. 

Energie všude kolem nás 

Co je to energie, kde se bere a jak ji my lidé využíváme? Kroužek o pěti lekcích, které jsou tematicky zaměřené na jeden druh ze základních energií vede tým vědců z Katedry energetiky FS. Určen je žákům základních škol vě věku 7 až 14 let. Cílem je poznávat, objevovat, experimentovat a sestavit jednoduchý energetický stroj. 

3D tisk 

Kroužek vede tým z Katedry kybernetiky FEI. Děti naučíme teoretickým základům konstrukčního návrhu a echnikého kreslení. Pracovat budou s tiskárnou Prusa MK3. Kroužek je určen pro děti ve věku 6-10 let, 11-15 let a studenty středních škol. 

 

Více o kroužcích naleznete v přiložené příloze, pro více informací kontaktujte Moniku Chmelařovou z týmu Popularizace. 

 

 

 

 

Vloženo: 27. 8. 2020
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností
Zpět