Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2020!

Fakulta strojní VŠB-TUO představila hvězdnou kampaň

Fakulta strojní VŠB – Technické univerzity Ostrava přišla začátkem prosince s novou náborovou kampaní, jejíž pomocí chce nalákat středoškoláky ke studiu strojařiny. Za kreativou i produkcí projektu stojí studia Action Please a Idea Please.

Kampaň z filmového prostředí s názvem „V hlavní roli strojař“ odstartovala velkolepým spotem, který je stylizován do podoby traileru sci-fi filmu. Divák se v krátkém videu dozvídá, kdože vlastně stojí za podobou slavné vesmírné lodi. „Hlavní myšlenka spotu i celé kampaně stojí na dvou pilířích. Zaprvé, že si strojaři dovedou poradit téměř s jakýmkoli problémem, před který jsou postaveni. A konečně, že hrají hlavní roli ve všech příbězích moderního světa,“ vysvětluje režisér spotu a idea maker Radim Dittrich.

To, že mají odborníci z oboru strojírenství velký podíl na chodu většiny oblastí průmyslu, potvrzuje také děkan Fakulty strojní, profesor Ivo Hlavatý: „Strojaři stojí za konstrukcí a výrobou produktů, s nimiž se setkáváme denně. Svou činností tak promlouvají do odvětví od automotive a dopravy přes energetiku, zdravotnictví, stavebnictví až po potravinářský či spotřební průmysl,“ objasňuje.

Náborová kampaň fakulty poběží od letošní zimy až do léta 2020, kdy je zahájeno druhé kolo přijímacího řízení. Primárně se bude usilovat o pozornost cílové skupiny středoškoláků druhých až čtvrtých ročníků, a to zejména v online prostředí. Částečně se Fakulta strojní letos zaměří také na rodiče potenciálních uchazečů.

Kromě spotu s hvězdným strojařem Fakulta strojní představí v lednu další video z úplně jiného filmového prostředí. Důležitou součástí kampaně je pak vyjma sociálních sítí také filmová microsite vhlavniroli.cz z dílny Idea Please , ktará má připomínat prostředí moderní streamovací služby, která je mladé cílovce blízká. Stránka obsahuje informace o nabízených programech, fakultě a přijímacím řízení – to vše na pozadí filmových vizuálů.

Vloženo: 12. 12. 2019