Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2020!

Profesora Kopáčka z Fakulty strojní ocenili za celoživotní technickou práci

Profesora Kopáčka z Fakulty strojní ocenili za celoživotní technickou práci
Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, jehož se v říjnu zúčastnila také Fakulta strojní, získaly ocenění nejen nejlepší exponáty, ale také významné osobnosti oboru strojírenství. Mezi nimi byl také profesor Jaroslav Kopáček, nestor oboru hydrauliky a pneumatiky a spoluzakladatel Katedry hydromechaniky a hydraulických zařízení.

Jaroslav Kopáček, který ve svých osmaosmdesáti letech na katedře stále působí jako emeritní profesor, získal na Mezinárodním strojírenském veletrhu Zlatou medaili za celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy. Profesor Kopáček patří mezi nejvýraznější osobnosti oboru hydrauliky a pneumatiky, kterému věnoval celý svůj profesní život.

Kromě pedagogické činnosti se v průběhu své více než šedesátileté kariéry podílel na četných projektech a výzkumu oboru hydrauliky a pneumatiky. Mimo to je autorem či spoluautorem několika významných publikací a skript. Jeho akademická dráha byla však na dvacet let přerušena v reakci na jeho zásadní postoj k událostem roku 1968. Během následující doby působil ve Výzkumném ústavu hydraulických mechanismů v Dubnici nad Váhom. Na Fakultu strojní se Jaroslav Kopáček vrátil v roce 1990, kdy byl jmenován profesorem pro obor hydraulických strojů a zařízení.

Na Zlatou medaili pana profesora Kopáčka navrhla Česká vědeckotechnická společnost, kde také dlouhá léta aktivně působil.

Panu profesorovi přejeme do dalších let pevné zdraví a neutuchající životní optimismus.

 

 

 

 

Vloženo: 13. 11. 2019
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 300 - Děkanát FS
Zpět