Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Zástupci strojních fakult z Česka i Slovenska se setkali v Trenčíně

Delegace Fakulty strojní VŠB-TUO v čele s děkanem, profesorem Ivem Hlavatým nechyběla stejně jako v předchozích letech na akci s názvem SESIA 2019. Setkání zástupců českých a slovenských strojních fakult letos hostila Fakulta špeciálnej techniky Trenčianské univerzity Alexandra Dubčeka.

Výměna zkušeností, sdílení aktuálních informací i debata o problémech, které trápí většinu strojních fakult napříč Českem i Slovenskem. O tom byla SESIA 2019, kterou si nenechali ujít zástupci 12 technicky zaměřených fakult. Mezi velká témata patřil stále klesající zájem mladých lidí o strojírenské obory, stejně jako probíhající akreditace studijních programů.

Děkan Fakulty strojní VŠB-TUO, prof. Ivo Hlavatý se se svými protějšky podělil o zajímavá čísla včetně počtu přijatých studentů, jejichž úbytek není i navzdory stále klesající demografické křivce tak zásadní. Zahraničních studentů se naopak na ostravskou strojařinu hlásí osmkrát více než před osmi lety a ke dnešku atakuje hranici 300 studentů. Zástupci Fakulty strojní VŠB-TUO se mohli pochlubit také mnohými věděcko-výzkumnými úspěchy, stejně jako oceňovanými kampaněmi, jež se snaží zlepšit obraz fakulty i strojírenství nejen v očích potenciálních uchazečů.

Vloženo: 26. 9. 2019
Útvar: 300 - Děkanát FS