Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2018!

Úspěch doktorandů a studentů na European Rover Challenge 2018

Tým z Katedry robotiky dosáhl vynikajícího 5. místa z 65 týmů v celosvětové soutěži mobilních robotů.

Tým doktorandů a studentů z Katedry robotiky Fakulty strojní VŠB-TUO (R. Pastor, A. Vysocký, P. Široký, D. Heczko, L. Káňa, D. Huczala, J. Jochec, P. Oščádal) se zúčastnil mezinárodní (celosvětové) soutěže mobilních robotů European Rover Challenge 2018 a dosáhl vynikajícího 5. místa z 65 týmů, ačkoliv to byla pro tento tým premiéra. Navíc tým obdržel speciální cenu poroty za celkový aktivní a pozitivní přístup k soutěži, dobré konstrukční řešení robotu a alespoň částečné splnění všech zadaných úkolů.

Soutěž v manipulaci se skládá z umění ovládání knoflíků a vypínačů a z odběru sypkého vzorku, jeho vážení a vyhodnocení hned několika vlastností. To vše probíhá pod přísnou kontrolou komisařů.

Vloženo: 18. 9. 2018