Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2023!

Vrcholí přípravy na 2. ročník Festivalu ostravských knihoven

Po úspěšném prvním ročníku chystají organizátoři další Festival ostravských knihoven. Zábavné putování po knihovnách v centru Ostravy a okolí za poznáním a zajímavým programem se uskuteční v úterý 2. 10. 2018. Do druhého ročníku se zapojilo již osm knihoven různého typu, tedy o 2 více než v roce 2017.

Hlavní myšlenkou Festivalu ostravských knihoven je ukázat veřejnosti rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Exkurze a zajímavý program přiblíží návštěvníkům, v čem jsou jednotlivé knihovny jedinečné a jak se zorientovat v jejich nabídce a službách. Pokud účastníci „oběhnou“ 6 knihoven a získají do festivalové pohlednice razítka, obdrží ve vybrané knihovně zdarma registraci či jiný hodnotný bonus, v každé navštívené knihovně také drobné pozornosti.

Nováčky jsou v letošním roce knihovny Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ostravě a Archivu města Ostravy. Kromě nich se festivalu zúčastní již tradičně Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění, knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB – TU Ostrava a knihovna Ostravského muzea.

Každá z knihoven si nachystala zajímavý program, který v současnosti pilně ladí. Na webových stránkách www.festivalostravskychknihoven.cz můžou zájemci sledovat přípravy programu již nyní. Návštěvníci festivalu mohou očekávat zajímavé přednášky, workshopy, soutěže, kvízy, deskové hry či výstavy.

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, která je hlavním pořadatelem akce, věří, že v Ostravě byla zahájena nová tradice, jež se stane oblíbenou součástí každoročního Týdne knihoven. Všechny knihovny si váží toho, že se návštěvníci v loňském roce zúčastnili akce v hojném počtu. I letos by rády ukázaly, že knihovníci vykonávají užitečnou práci, dokážou ji zajímavě představit a umí se skvěle bavit.

Letošní ročník festivalu se koná za podpory Ministerstva kultury ČR.

Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě

Mediální partner