Platnost příspěvku skončila 28. 2. 2022!

Fakulta strojní jde darovat krev

Štafeta krevní výzvy, kterou převzala Fakulta strojní v říjnu 2016 z rukou Hornicko-geologické fakulty, směřuje do cíle. Úterý 28. února 2017 ukáže, kolik nových hrdinů pomůže naplnit její poselství a daruje krev nebo plazmu pro záchranu života a zdraví jiného člověka.

Někteří studenti a pedagogové jsou již dlouhodobými dárci a vedení fakulty věří, že se k nim se přidají mnozí další. Čelem se k dárcovství postavil i tým Formula Student, VŠB - TU Ostrava, Czech Republic, který se rozhodl společně nejen postavit třetí prototyp závodního vozu, ale také kolektivně absolvovat odběr krve a motivovat k němu i své spolužáky: „Přijmi krevní výzvu a daruj krev“. Kolegy a studenty vyzval k následování prostřednictvím krátkého videa i automobilový závodník Pavel Dresler, který krev daruje pravidelně: „Mám univerzální krevní skupinu, takže můžu darovat krev úplně všem. Beru to jako svou občanskou povinnost“.

Výzvu organizace IFMSA CZ přijala Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava již v dubnu 2016. Fakulta strojní je již třetí fakultou, která se do ní zapojila s cílem rozšířit řady pravidelných dárců. Oslovila své studenty, absolventy i pedagogy, a to i prostřednictvím propojení s náborovou kampaní „Poslední strojař“. „Věřím, že naši strojaři nebudou poslední, kteří krev darují, a štafetu úspěšně ponese dále následující Fakulta bezpečnostního inženýrství. Všem nám jde přitom o společnou dobrou věc. Zatím se zaregistrovalo k odběru kolem 90 potenciálních dárců nejen z Fakulty strojní a věřím, že se jejich počet ještě zvýší, protože, hrdinové se krve nebojí, “ doufá děkan fakulty Ivo Hlavatý. Fakulty si tak předávají kromě myšlenky pravidelného dárcovství i know how kampaně, jak nalákat co nejvíce dárců.

Vloženo: 27. 2. 2017
Kategorie:  Tiskové zprávy