Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

On-line podpora vzdělávání ve strojírenství

Projekt: Príprava a zavedenie vzdelávacích on-line výstupov pre strojárske odbory.

Dne 18. 10. 2021 byla uzavřena smlouva o poskytnutí nevratného finančního příspěvku k projektu s názvem „Príprava a zavedenie vzdelávacích on-line výstupov pre strojárske odbory“, kód žádosti 304011AYW8, schválena v rámci operačního programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014-2020. Vedoucím partnerem projektu je Slovenská technická univerzita v Bratislave, Materiálovotechnologická fakulta so sídlom v Trnave, hlavním přeshraničním partnerem Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Fakulta strojní, Katedra obrábění, montáže a strojírenské metrologie.

Hlavním cílem projektu je zvýšit u absolventů znalosti a jejich uplatnění při řešení praktických úkolů, které jsou konzultovány s odborníky. Projekt se bude zabývat zvyšováním použitelnosti absolventů v oboru strojírenství na trhu práce v Trnavském a Moravskoslezském kraji. Aktivity projektu jsou určeny pro studenty bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů a také pro akademické pracovníky v česko-slovenském pohraničí a zaměřují se na společný rozvoj výuky strojírenských předmětů a zvyšování znalostí ve strojírenských tématech, např. obrábění, 3D tisk a metrologie. Řešením projektových aktivit budou realizovány on-line semináře, distanční vzdělávací podpory pro studenty a pedagogy, odborné on-line přednášky odborníků z praxe či společné konference.

Text: prof. Ing. et Ing. Mgr. Jana Petrů, Ph.D., vedoucí katedry

Název projektu: Príprava a zavedenie vzdelávacích on-line výstupov pre strojárske odbory
Akronym: On-line strojár
Operační program: Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014-2020