Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Restaurátorská dílna součástí scény VŠB-TUO na Colours of Ostrava 2022

UniverCity Stage, kterou se VŠB – Technická univerzita Ostrava představila na Colours of Ostrava 2022, podpořila svou prezentací také Restaurátorská dílna.

Areál Dolní Vítkovice, kde se festival Colours of Ostrava 2022 již tradičně konal, je znám jako industriální komplex mapující historii těžké průmyslové výroby na Ostravsku a současně se do povědomí veřejnosti zapsal jako vzdělávací, kulturní a společenské centrum Ostravy.

Není tedy překvapením, že se VŠB – Technická univerzita Ostrava rozhodla na tomto multižánrovém festivalu po dva dny prezentovat jak univerzitu samotnou, tak formou zajímavých přednášek také mnohá aktuální témata současnosti a budoucnosti, na kterých jednotlivá pracoviště univerzity pracují.

A protože z celé oblasti Dolních Vítkovic dýchá historie téměř na každém kroku, bylo logickou volbou doplnit Festivalovou scénu VŠB-TUO, tzv. UniverCity Stage, o prezentaci náplně a výsledků práce Restaurátorské dílny na Katedře konstruování FS VŠB-TUO.

Svou výstavní premiéru a své první „pracovní nasazení“ si tak symbolicky právě na této velké akci odbyl nový přírůstek Restaurátorské dílny, kterým je historický motocykl BMW R62 z roku 1929. A nutno říci, že po oba dny budil motocykl oprávněný a zasloužený zájem všech návštěvníků festivalu, což jen potvrzuje dlouhodobý zájem veřejnosti o tuto motoristickou část historie a skutečnost, že založení Restaurátorské dílny bylo krokem tím správným směrem.

Vloženo: 21. 7. 2022
Útvar: 340 - Katedra konstruování