Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Bakalářské studium
bc-u-nas-paticka-2023
Navazující magisterské studium Doktorské studium

Zajímají Tě stroje a zařízení obecně jako celky nebo máš již dnes dokonce jasno, která oblast je pro Tebe top? A chceš se na návrzích, konstrukci a případně provozování takových zařízení aktivně podílet, resp. se těmto činnostem v budoucnu profesně věnovat?

Je-li Tvá odpověď na podobné otázky ANO, pak Ti Katedra konstruování FS VŠB-TUO nabízí možnost přípravy na budoucí povolání, a to ve všech stupních studia (bakalářský, navazující magisterský a doktorský studijní program). Výhodou studia je také skutečnost, že díky nabídce zaměření katedra dnes jako jedna z mála v České republice svou šíři pokrývá celou oblast technického života strojů a zařízení, tedy od okamžiku projekčních a konstrukčních prací, včetně řešení designu strojů, až po sledování samotného provozu strojů s využitím metod technické diagnostiky.

Absolvent specializace (zaměření) konstrukce může být vždy hrdým absolventem, protože konstruktér je v procesu výroby stroje či zařízení tím základním článkem, který navrhuje, vyvíjí, počítá a zpracovává technickou (výkresovou) dokumentaci k výrobě.