Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Mají technická diagnostika a opravy strojů budoucnost? Určitě ano.

Mají technická diagnostika a opravy strojů budoucnost? Určitě ano.
Není překvapením, když Katedra konstruování nabízí studium v oblastech konstrukce nebo designu. Méně standardní je, aby nabízela také studium technické diagnostiky a údržby strojů.

Pro každého, kdo má stále pochybnosti o tom, zda zaměření nebo specializaceTechnická diagnostika, opravy a udržování“ může být tou správnou volbou, máme minimálně dvě zprávy - jednu dobrou a tu druhou ještě lepší.

Bakalářské nebo diplomové práce zadáváme již několik let v těsné spolupráci s průmyslovou praxí, kde studenti velice často nacházejí své budoucí profesní uplatnění, když poptávka trvale převyšuje počet absolventů. A za druhé - technická diagnostika a údržba již dávno není jen o dlouhých pochůzkách po podniku ve špinavých montérkách, ale také o uplatnění nejnovějších IT technologií, online diagnostice, vyhodnocení a správě dat. Jinými slovy o tom, že si každý vybere to, co je mu blízké.

Správnost svého výběru by jistě potvrdila řada našich absolventů, kteří zastávají pozice techniků diagnostiků ve významných společnostech (ČEZ, a.s., včetně Jaderných elektráren Dukovany a Temelín, Škoda Auto, a.s., ŠKO-ENERGO, s.r.o., Česká zbrojovka a.s., Miele, spol. s r.o. a dalších).

Lepší představu o práci technika diagnostika si můžete udělat např. z propagačních spotů společnosti ŠKODA AUTO, a.s., veřejně dostupných na odkazech níže, kde minimálně jedním z průvodců je také absolvent technické diagnostiky na Katedře konstruování:

Vloženo: 15. 2. 2022
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 340 - Katedra konstruování
Zpět