Také v prosinci, ve sněhu a ledu, na exkurzi rád jedu

Jak již naznačuje nadpis, někdy je potřeba se během vzdělávání vypořádat také s rozmary počasí, ale exkurze je vždy vítaným zpestřením výuky.

Když kolega Dr. Oldřich Učeň organizoval pro studenty 2. ročníku navazujícího Mgr. studia studijního programu Konstrukční inženýrství, specializace S02 - Konstrukce výrobních strojů a zařízení, exkurzi do hutního podniku Třinecké železárny a.s., tak ho určitě nenapadlo, jakým počasím je 7. prosince 2023 v Třinci přivítají. Byla zima, sníh a mráz a všichni účastníci tak byli rádi, že se někdy mohli ohřát v „horkých“ provozech společnosti.

Exkurze byla součástí výuky předmětu Tvářecí stroje a tomu odpovídala průvodcem naplánovaná trasa prohlídky. Studenti se postupně seznámili s provozem vysoké pece, kde viděli na vlastní oči probíhající odpich, plnění konvertoru šrotem a tekutým surovým železem pak viděli na kyslíko-konvertorové ocelárně. Součástí prohlídky byl provoz sekundární metalurgie, zařízení pro plynulé odlévání oceli a drátotrať.

A výsledné hodnocení? Počasí fakt hustý, oranžové oblečky slušivé, ale nezahřály, takže mimo nových vědomostí si někteří účastníci odvezli také rýmečku.

Vloženo: 21. 12. 2023
Útvar: 340 - Katedra konstruování