Pokračujeme v tradici odborných exkurzí pro studenty

Když přijde nabídka k návštěvě u známého výrobce obráběcích strojů, tak je potřeba jen určit termín a na exkurzi vyrazit. To se přece neodmítá.

Společnost TOSHULIN, a.s. je dlouhá léta významným evropským výrobcem obráběcích strojů. Produktové portfolio tvoří stroje využívající různé technologie třískového obrábění a typově se jedná hlavně o multifunkční CNC obráběcí centra a soustruhy se svislou osou. Zařízení jsou navíc vhodná pro obrábění středních a velkorozměrových dílců.

Výše uvedené je samo o sobě zárukou velmi zajímavé exkurze, a pokud je navíc průvodcem po společnosti přímo vedoucí vývojového týmu pan Petr Stříteský, tak musíte uznat, taková návštěva prostě nemá chybu. Studenti se seznámili s konstrukcí jednotlivých uzlů obráběcích strojů a současně měli možnost si prohlédnout část montáže nových strojů.

Exkurze se 2. listopadu 2023 zúčastnili studenti prvního ročníku NMgr. studia studijního programu Konstrukční inženýrství, specializace S02 - Konstrukce výrobních strojů a zařízení. Návštěva společnosti TOSHULIN, a.s., kterou organizoval kolega Dr. Oldřich Učeň a která měla u studentů velmi pozitivní odezvu, vhodně doplnila teoretickou část výuky v předmětu Obráběcí stroje.

Vloženo: 14. 11. 2023
Útvar: 340 - Katedra konstruování