Aktuální informace pro studenty Katedry energetiky. Nabídky stáží, soutěže pro studenty, informace o exkurzích...

Kde jinde - aktuální nabídka stáží a soutěží pro studenty od společnosti ČEZ

Elektronický zpravodaj Skupiny ČEZ pro region Jaderné elektrárny Temelín - říjen 2020

LETNÍ UNIVERZITA v jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany 2021

Leták LETNÍ UNIVERZITA 2021

Webové stránky LETNÍ UNIVERZITA 2021

Registrace na Letní univerzitu v Jaderné elektrárně Dukovany (12.7. – 23.7.2021)

Registrace na Letní univerzitu v Jaderné elektrárně Temelín (16.8. – 27.8.2021)

Přednášky o energetice

Aktuální dění v energetice očima odborníků a osobností. Najděte si čas na přednášku ve vašem regionu, dozvíte se mnoho zajímavého.

Realizace plánovaných a připravovaných akcí je aktuálně pozastavena.

Sekvence přednášek s jadernou tématikou

V této sekvenci na sebe navazujících přednášek se dozvíme z jakých klíčových okruhů se skládá jaderná elektrárna, jak jednotlivé technologické části fungují a jak na sebe navazují. Elektrárnu si projdeme počínaje štěpnou reakcí, podíváme se na přeměnou energie získané štěpnou reakcí na energii tepelnou, poté na energii mechanickou a následně na energii elektrickou. Prezentace uzavírá téma Řízení provozu jaderného bloku.

Schéma jaderné elektrárny a přeměna energií

Primární okruh Jaderných elektráren

Sekundární okruh Jaderných elektráren

Elektrické části Jaderných elektráren

Řízení provozu reaktorového bloku

Aktuální stav výstavby nových jaderných zdrojů

Aktuální stav výstavby nových jaderných zdrojů v ČR – Petr Závodský

Podrobně se seznámíme s důvody

• proč je v ČR rozumné stavět nové jaderné bloky,
  • co potřebujeme pro soběstačnost, energetickou bezpečnost a plnění klimatických závazků.
  • Jaký je harmonogram našich aktivit, co se podařilo dosáhnout a jaké kroky nás čekají

Za poslední týdny a měsíce jsme výrazně pokročili. Byly podepsány dvě smlouvy mezi státem reprezentovaným Ministerstvem průmyslu a obchodu, společností ČEZ, a. s. a její dceřinou firmou Elektrárna Dukovany II, a. s. Dále jsme dokončili poptávkovou dokumentaci na výběr hlavního dodavatele a předali ji k připomínkám na stát. Pokračuje proces umístění jaderného zařízení se Státním úřadem pro jadernou bezpečnost a zároveň byla zpracována dokumentace k územnímu řízení. Tato dokumentace je průběžně odesílána na dotčené orgány státní správy k vyjádřením. Celkem se bude jednat o zhruba 400 vyjádření.

Energetika v době krize

Energetika v době krize – Dana Drábová

„V dnešním světě můžeme skoro všechno, ale bez energie nemůžeme skoro nic“. Energie je pro naší civilizaci vzácný a životně důležitý zdroj. O energetickém hlavolamu, o tom, jaké máme možnosti zajistit naší energetickou bezpečnost, hovoří paní Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.

Kam kráčíš, jádro?

Kam kráčíš, jádro? – Bohdan Zronek

Přednáška obsahuje ohlédnutí a detailní pohled na aktuální stav našich šesti provozovaných jaderných bloků. Prezentace Bohdana Zronka, člena představenstva a ředitele divize jaderná energetika ČEZ, a. s., rozebírá řešení mnoha konkrétních technických situací s využitím manažerských zkušeností, a v neposlední řadě se zaměřuje i na perspektivy jádra v ČR.

Jaderné elektrárny – Strašák nebo lákadlo?

Jaderné elektrárny – strašák nebo lákadlo? – Petr Šuleř

Dodržení a zvyšování bezpečnosti, efektivita. Kromě těchto základních předpokladů je další dlouhodobou podmínkou provozu a rozvoje jaderných elektráren i veřejná podpora. Co společnost dělá pro to, aby české jaderné elektrárny nedopadly jako ty německé a jaké jsou aktuální trendy v komunikaci? To vše a mnohem více se dozvíte v prezentaci Petra Šuleře.

Nedestruktivní defektoskopie

Nedestruktivní defektoskopie na JE – Teorie a Praxe – Kamil Kolařík