Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Profesor Kopáček získal ocenění za celoživotní technickou práci

Profesor Kopáček získal ocenění za celoživotní technickou práci
Udělení zlaté medaile za celoživotní technickou tvůrčí práci a inovační činy pro profesora Jaroslava Kopáčka, nestora oboru hydrauliky a pneumatiky a spoluzakladatele Katedry hydromechaniky a hydraulických zařízení.

Profesor Jaroslav Kopáček, který ve svých osmaosmdesáti letech na katedře stále působí jako emeritní profesor, získal na Mezinárodním strojírenském veletrhu Zlatou medaili za celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy. Profesor Kopáček patří mezi nejvýraznější osobnosti oboru hydrauliky a pneumatiky, kterému věnoval celý svůj profesní život.

Kromě pedagogické činnosti se v průběhu své více než šedesátileté kariéry podílel na četných projektech a výzkumu oboru hydrauliky a pneumatiky. Mimo to je autorem či spoluautorem několika významných publikací a skript. Jeho akademická dráha byla však na dvacet let přerušena v reakci na jeho zásadní postoj k událostem roku 1968. Během následující doby působil ve Výzkumném ústavu hydraulických mechanismů v Dubnici nad Váhom. Na Fakultu strojní se Jaroslav Kopáček vrátil v roce 1990, kdy byl jmenován profesorem pro obor hydraulických strojů a zařízení.

Na Zlatou medaili pana profesora Kopáčka navrhla Česká vědeckotechnická společnost, kde také dlouhá léta aktivně působil.

Panu profesorovi přejeme do dalších let pevné zdraví a neutuchající životní optimismus.

Vloženo: 3. 7. 2020
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 338 - Katedra hydromechaniky a hydraulických zařízení
Zpět