Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Hydraulika hýbe světem a je všude kolem nás

CFD jako vítaný nástroj fluidního inženýra

Pneumatické mechanismy v různých oblastech průmyslu

Více informací o bakalářském studijním oboru Hydraulika a pneumatika

ZDE!

Katedra hydromechaniky a hydraulických zařízení

Katedra hydromechaniky a hydraulických zařízení vznikla dne 1. 12. 1964, čímž se řadí mezi nejstarší stále aktivní katedry v rámci Fakulty strojní.

Nabídka pracovní pozice

Firma PKS servis spol. s r.o. se sídlem v Ostravě – Vítkovicích hledá absolventa na pozici technik, projektant hydraulických zařízení.

Zaměřujeme se na návrh hydrauliky v průmyslových a mobilních aplikacích, vývojové a inovativní využití hydrauliky pro standartní i speciální aplikace, konstrukci a výrobu jednoúčelových strojů, výrobních linek a zkušebních standů.

Jedná se o velmi zajímavou práci, pozice je vhodná pro absolventa s technickým zaměřením. Našim zaměstnancům nabízíme řadu firemních benefitů.

Více informací získáte na +420 608 713 084, nebo e-mailu:

Důležité termíny

Zkouškové období letního semestru 20.5.2024 - 30.6.2024

Promoce absolventů FS proběhnou v období 24.6.2024 - 28.6.2024

Kontrola studia 4.7.2024.

Nabídka pracovního místa

Firma Hydac spol. s.r.o. hledá pro pracoviště v Brně šikovného absolventa na pozici technik – podpora obchodního úseku. Nástup je možný ihned po ukončení studia.

Nabízíme odbornou práci v oboru hydraulických mechanismů, s přesahem do dalších odvětví. Naše společnost má velmi široký záběr, dodáváme komponenty i komplexní systémy prakticky do všech oblastí průmyslu.

Pracovní pozice je vhodná pro absolventa, postupný kariérní růst závisí na jeho vlastnostech, schopnostech a zájmech. Může se dále profilovat jako projektant, konstruktér, nebo obchodník.

Více informací na čísle 731492710 nebo emailu Kania.zbynek@hydac.cz

Absolventi katedry

"Zdejší prostředí a lidé jsou pro mě stále inspirací, diskuse s pedagogy, respektovanými odborníky, považuji za cenný zdroj informací a podnětů. S ohledem na budoucnost českého průmyslu pokládám kontakt mezi praxí a vysokým školstvím za velmi důležitý."

Dr. Ing. Radim Olšovský
Technický ředitel, Parker Hannifin Czech republic s.r.o.

"Strojírenství vždy bylo založeno na vynikajících technicích a pro jejich výchovu jsou poznatky získané ve škole důležité. V oblasti hydrauliky se pohybuji již řadu let. Jako technik i jako učitel hydrauliky vidím prioritu v propojení teorie s praxí jako nezbytnou."

Dr. Ing. Miroslav Bova
Jednatel a manažer společnosti, Interfluid spol s.r.o.

Ing. Erik Stonawski, Ph.D.
Vedoucí školících středisek, Bosch Rexroth, spol. s r.o.

"Kdo se nepohybuje na hraně, není dostatečně inovativní."

doc. Ing. Tomáš Blejchař, Ph.D.
CFD specialista a zástupce ředitele divize, ORGREZ, a.s.

"Jako absolvent katedry jsem získal uplatnění v oblasti energetiky jako specialista CFD simulací a projektant tekutinových systémů."

"Možnost seznámení se s problematikou CFD simulací při studiích na vysoké škole, mi dala jasný směr pro budoucí uplatnění v technické praxi."

Ing. Marek Buršík
Senior CFD Engineer, Hanon Systems Autopal Services s.r.o

"V naší firmě dnes a denně uplatňuji znalosti získané na Alma mater, v oboru návrhu jednoúčelových strojů a pneumatických systémů."

Ing. Jaroslav Meduna
Spolumajitel společnosti, MOS technik s.r.o.