Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Přehled studia v pdf.

Být technologem znamená dokonale ovládat základní strojírenské výrobní procesy. K tomu potřebuješ znát vlastnosti materiálů, metody jejich dělení, spojování, tvarování, typy povrchových úprav a mnoho dalších záludností. Musíš vědět, jak všechny výrobní operace správně seřadit, jaké strojní zařízení vybrat nebo dokonce nově navrhnout. A přitom záleží na přesnosti a efektivnosti. Jako technolog nebudeš jen navrhovat, jak danou strojní součást vyrobit, budeš také kontrolorem jakosti. Uplatnění po studiu najdeš nejen ve strojírenských výrobních provozech, ale i jiných oblastech průmyslu. Tvou náplní práce může být příprava a organizace výroby, projektování a konstrukce technologických zařízení i celých provozů nebo třeba údržba systémů.

Jsi přirozeně vůdčí typ? Rád organizuješ dění kolem sebe? Tak se přidej k nám. Porozumíš základům strojírenských technologií, naučíš se projektovat výrobní systémy a organizovat předvýrobní i výrobní procesy. Kromě toho tě připravíme na práci vedoucího provozu, který je schopen samostatně a zodpovědně rozhodovat. Díky studiu také získáš znalosti týkající se posuzování kvality výroby, certifikace výrobků, prokazování shody a účetnictví. Budeš ovládat základy všeobecné i podnikové ekonomiky. Uplatníš se ve strojírenství i jiných průmyslových odvětví v předvýrobě, vývoji nebo výzkumu. Neztratíš se ani jako projektant výrobních systémů, technolog, projektový manažer nebo expert na kontrolu a jakost. Ve finančním světě uspěješ jako specialista na posuzování úrovně technologických projektů.

Studijní specializace Hydraulika a pneumatika

O studijním programu

Na principech hydrauliky a pneumatiky funguje kdeco. Třeba i ty extrémní kolotoče. No a ruku na srdce – nebylo by fajn tvořit něco, co vzbuzuje tolik emocí?
V prvních semestrech tě naučíme základům strojírenství a pak už tě čeká studium hydraulických a pneumatických mechanismů. Brzy zjistíš, jak sestavit hydraulický i pneumatický obvod nebo jak funguje hydrostatika či zákony proudění tekutin.
Za pár let z tebe bude prvotřídní konstruktér hydraulických a pneumatických strojů. Uplatníš se i v příbuzných oborech, jako jsou doprava kapalin a plynů, čerpací technika, vodní hospodářství nebo třeba potrubní hydraulická a pneumatická doprava.
Fakulta Fakulta strojní
Studijní program Strojírenství
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód specializace S03
Název specializace Hydraulika a pneumatika
Standardní délka studia 3 roky
Katedra Katedra hydromechaniky a hydraulických zařízení
Zodpovědná osoba doc. Dr. Ing. Lumír Hružík
Oblasti vzdělávání (zaměření) Strojírenství, technologie a materiály
Klíčová slova hydraulika
čerpací technika
pneumatika

Vyučované předměty

Seznam předmětů zajišťovaných katedrou

Bakalářské a diplomové práce

Přehled obhájených závěrečných prací