Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Protolab

Centrum 3D tisku Protolab vzniklo v roce 2017 a zaměřuje se na profesionální průmyslový 3D tisk. Aktuálně patří mezi největší centra 3D tisku ve střední Evropě. Nabízí zvýhodněné služby z oblasti 3D tisku a konstrukčních prací malým a středním firmám v Moravskoslezském kraji i mimo něj. Spolupráce probíhá ve všech oblastech průmyslu, včetně zdravotnictví.

Pracoviště disponuje několika profesionálními 3D tiskárnami, které jsou určené především pro tisk plastů, kovů a kompozitních materiálů. V nabídce je i možnost 3D skenování pomocí ručního laserového skeneru. Protolab nabízí také službu reverzního inženýrství, kdy na základě fyzických objektů vytváří digitalizované modely. V neposlední řadě se centrum zabývá 3D modelováním a optimalizací pomocí pokročilých CAD nástrojů. Ve spolupráci s katedrou obrábění je možné využít také obráběcí stroje pro úpravu vytisknutých výrobků.

Pracovníci Protolabu se pravidelně účastní zajímavých projektů, konferencí, publikují odborné články v prestižních časopisech a snaží se sledovat nejnovější trendy v oblasti 3D tisku. Mezi největší úspěchy pracoviště patří vývoj plně funkční koloběžky, jejíž rám byl vytisknut na 3D tiskárně. Tato koloběžka se stala světovým unikátem.

Další zajímavosti o projektech a samotném Protolabu se dozvíte v následujících odkazech:

koloběžka

Kontakty:

Centrum 3D tisku Protolab
Studentská 6202/17
Ostrava-Poruba, 708 00
přízemí, místnost PI 136

Polymery a kompozitní materiály:

Ing. Jakub Měsíček, Ph.D.
+420 739 745 474

Kovové materiály a slitiny:

Ing. Jiří Hajnyš, Ph.D.
+420 737 931 676