Bakalářský studijní program Provoz a řízení letecké dopravy nabízí dvě specializace. Specializace Technologie a řízení leteckého provozu umožňuje studentům věnovat se teoretické přípravě pro kvalifikaci „obchodní pilot“, příp. na další pracovní pozice v oblasti civilní letecké dopravy jako dispečer letecké dopravy apod. Specializace Provoz letadlové techniky se zaměřuje na výchovu odborníků v provozu a údržbě letadlové techniky. Absolventi bakalářského studijního programu Provoz a řízení letecké dopravy jsou připravováni zejména na možnost pokračovat ve studiu v navazujícím magisterském studijním programu Dopravní systémy a technika. Uchazeči o studium ve studijním programu mohou v případě dotazů kontaktovat garanta studijního programu doc. Ing. Michala Dordu, Ph.D. na e-mailové adrese michal.dorda@vsb.cz.

Provoz_a_rizeni_letecke_dopravy_letak_1

Provoz_a_rizeni_letecke_dopravy_letak_2

Studijní program Provoz a řízení letecké dopravy

O studijním programu

Míříš vysoko? K roli dopravního pilota, dispečera nebo manažera letecké společnosti ti pomůže specializace s názvem Technologie a řízení leteckého provozu.
A pak je tu příběh, který se píše spíš v hangáru než v oblacích. O provoz, údržbu a opravy letadel se starají absolventi specializace Provoz letadlové techniky.

Studijní plány

Fakulta Fakulta strojní
Typ studia bakalářské
Jazyk výuky čeština
Kód programu B1088A040001
Název programu Provoz a řízení letecké dopravy
Standardní délka studia 3 roky
Garantující katedra Institut dopravy
Garant doc. Ing. Michal Dorda, Ph.D.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Doprava
Klíčová slova Řízení leteckého provozu