Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Chceš být v centru dění průmyslové revoluce? Chceš, aby se tvé inovace zapsaly do historie? Tak to jsi tu správně, protože automatizace je trend, který jen tak nezmizí. Už dneska je ho všude plno. Každý výrobní závod napříč průmyslovým spektrem už automatizací prošel, nebo po ní pokukuje. Největší automatizované linky v potravinářství denně naplní tisíce limonád a zabalí miliony čokotyčinek. I taková automobilka je jedna velká automatizovaná továrna. Chceš i ty projektovat řídicí, měřicí a diagnostické systémy průmyslových zařízení? Tak neváhej a pojď do toho – o práci nebude nouze. Tahle specializace navíc představuje dokonalé propojení strojařiny a IT. Takže jestli tě to táhne na obě strany, je tohle ideální kompromis.

Studijní program Mechatronika

O studijním programu

Váháš mezi strojírenstvím, elektrotechnikou a informatikou? Už nemusíš! Mechatronika, to je nejmodernější propojení přesné mechaniky, elektrotechniky a inteligentního počítačového řízení.

Na jejím principu funguje prakticky každý moderní výrobek. Uplatníš se ve strojírenství i elektrotechnickém průmyslu, robotice, biomedicíně, ekonomice a dalších příbuzných oborech.

Během studia se naučíš projektovat, testovat i řídit mechatronické systémy, které snímají signály z prostředí (teplota, poloha, rychlost, tlak, zvuk, obraz apod.), umí je zpracovat a transformovat v řídicí signál, který nakonec řídí např. pohyb robota nebo výrobního stroje. Naučíš se je navrhovat jako konstrukčně vyspělý celek, který ponese rysy umělé inteligence, interaktivnosti či autonomního chování.
Fakulta Fakulta strojní
Typ studia navazující magisterské
Jazyk výuky čeština
Kód programu N0714A270003
Název programu Mechatronika
Standardní délka studia 2 roky
Garantující katedra Katedra automatizační techniky a řízení
Garant prof. Ing. Petr Noskievič, CSc.
Oblasti vzdělávání (zaměření) Strojírenství, technologie a materiály
Elektrotechnika
Klíčová slova mechatronika
mechatronické systémy

Vyučované předměty

Seznam předmětů zajišťovaných katedrou

Bakalářské a diplomové práce

Přehled obhájených závěrečných prací