Javascript Frameworks Conference 2013 Ostrava

Date and time: 30. 5. 2013, 10:00 - 16:30
Place: Aula, NA2
Seminář o problematice moderních vývojových technik, jazyků, skriptů, frameworků a knihoven založených na javascriptu.
info-image

Program:

WinJS - nativní aplikace pro Windows 8 (10:00 - 11:00)
Štěpán Bechynský
Umíte HTML5? Tak začněte vyvíjet nativní aplikace pomocí knihovny WinJS pro Windows 8. Štěpán Bechynský je Technical Evangelist ve společnosti Microsoft se zaměřením na Windows 8. Dříve pracoval jako vývojář v různě velkých týmech na různých platformách.
https://twitter.com/stepanb

LiveScript a Prelude-LS (11:10 - 12:10)
Jiří Knesl
HaskellCoffeeScriptF# = LiveScript. Vítejte ve světě funkcionálního JavaScriptu. Jiří Knesl programuje víc než půlku svého života. Poslední dobou nejvíce v LiveScriptu a Clojure.
http://www.knesl.com

TypeScript - nová naděje pro nás (13:00 - 14:00)
Borek Bernard, Jan Voráček
TypeScript - nová naděje pro nás, pohodlné Přijďte si poslechnout, jaké problémy se snaží řešit nový programovací jazyk od Microsoftu a proč by vás měl TypeScript zajímat nejenom v případě, že JavaScript zrovna není váš šálek kávy. Borek Bernard je zapálený vývojář, blogger a generátor nápadů v pardubickém startupu Agilio.
http://www.borekb.cz

Node.js –za hranicí Hype (14:10 - 15:10)
Martin Malý
Proč se o Node.js tolik mluví? Co je na něm tak úžasného? Přesvědčte se sami! Martin Malý dlouhá léta programoval a vyvíjel weby. Dnes se zabývá hlavně novými technologiemi a jejich popularizací.
http://www.maly.cz

JQuery: full frontal jQuery: full frontal (15:20 - 16:20)
David Grudl
Nejpopulárnějším frameworkem pro oživení webových stránek je dnes jQuery. Řadu věcí usnadňuje, ale nenabízí nic, co by pomohlo vytvořit robustní aplikaci s udržovatelným kódem. Je velmi snadné s jQuery vyrobit nesrozumitelný spaghetti kód. Jak se tomu vyhnout? A kde má jQuery své hranice?
David Grudl je spisovatel programů, bloger a požitkář. V současné době se jeho život točí hlavně kolem Nette Framework.
http://nette.org/

Účast je pro registrované účastníky zdarma. Registrujte se na stránkách projektu http://projekty.fs.vsb.cz/162/ v sekci Registrace nejpozději do pondělí 27. 5. 2013 do 14 hodin. Pro účastníky konference bude zajištěno občerstvení.


© 2019 VŠB-TU Ostrava