Oznamujeme představení dalšího zrestaurovaného motocyklu - ČZ 150c

Motocykl ČZ 150c, vyrobený v roce 1950, je v pořadí čtvrtým dokončeným historickým kouskem vyjíždějícím z Restaurátorské dílny.

Jak již bylo několikrát řečeno, mezi cíle Restaurátorské dílny na Katedře konstruování, Fakulty strojní Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, patří zejména zhodnocování historických motocyklů ze sbírky Moravskoslezského kraje a zapojování studentů univerzity do prací souvisejících s restaurováním vybraných motocyklů.
Důkazem toho, že se cíle daří naplňovat, je představení již čtvrtého zrestaurovaného motocyklu, tentokráte domácí značky ČZ, konkrétně typu ČZ 150c z továrny České zbrojovky ve Strakonicích, který se ve své době řadil celosvětově mezi technicky nejvyspělejší motocykly.

Výsledek práce zaměstnanců a studentů můžete posoudit již během slavnostního představení motocyklu v prostorách Restaurátorské dílny, které proběhne dne 21. března 2023 od 9:00 hodin.
Pozor - úvodní obrázek a pozvánka představují stav motocyklu před zahájením prací a věříme, že vás současný stav po mnoha hodinách poctivé práce mile překvapí.
Již nyní připravujeme pokračování obnovy sbírky a dalším motocyklem, který projde Restaurátorskou dílnou, bude Jawa 500 OHV vyráběná v letech 1929 - 1931.

Provoz Restaurátorské dílny spolufinancuje Moravskoslezský kraj.

Vloženo: 6. 3. 2023
Útvar: 340 - Katedra konstruování