Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Letectví je zpátky. Přihlášky bereme do 18. září

Díky úspěšné akreditaci otevírá Fakulta strojní populární studijní program, který vzdělává budoucí dopravní piloty, letecké dispečery nebo techniky zodpovědné za bezpečný provoz, údržbu a opravy letadel. Do bakalářského studijního programu Provoz a řízení letecké dopravy se mohou zájemci hlásit od 18. srpna do 18. září, přičemž ke studiu nastoupí se startem semestru.

Program vyučovaný odborníky z Institutu dopravy Fakulty strojní VŠB-TUO nabízí studentům volbu jedné ze dvou specializací. Zatímco tu první – Technologie a řízení leteckého provozu – volí budoucí piloti, letečtí dispečeři či pracovníci v managementu leteckých společností, specializace Provoz letadlové techniky je vhodná pro všechny, kdo se chtějí zabývat údržbou a opravami letadel.

První a pro letošek i poslední kolo přijímacího řízení do tohoto studijního programu startuje 18. srpna a zájemcům dává přesně měsíc na to, aby se přihlásili a splnili všechny náležitosti nutné k přijetí. Studenti prvního ročníku letectví tak o nic nepřijdou a s výukou začnou stejně jako posluchači ostatních studijních programů v druhé půlce září.

Text: Mgr. Lada Dittrichová, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO
Grafika: náborová kampaň