První závody a hned bronz. Týmu studentské formule se daří

Velký úspěch zažili studenti z týmu Formula TU Ostrava. V minulém týdnu vybojovali na mezinárodní soutěži v Holandsku hned sedm pohárů v dílčích kategoriích a první klání v této sezóně završili skvělým třetím místem v celkovém pořadí vozů se spalovacími motory.

Byla to první příležitost otestovat, jak si s novým vozem Vector 07 povedou ve srovnání s vysokoškolskými týmy z celého světa. Skvělé výsledky ostravským strojařům ukázaly, že jsou na tom ještě líp, než sami čekali. „Máme obrovskou radost, z Nizozemska se vracíme ve skvělé náladě. Nesmíme ale usnout na vavřínech, před námi jsou ještě dva závody,“ říká Zdeněk Petera, týmový PR zástupce. Ten nadcházející se bude konat už brzy v Česku. Sezónu by pak měl tým zakončit závody v Chorvatsku.

Kromě bronzu v celkovém pořadí vozů se spalovacími motory si nadějný tým veze z Holandska dalších sedm pohárů za medailové umístění v dílčích kategoriích. Dařilo se jak ve statických, tak i dynamických disciplínách. „Po náročné technické přejímce, v níž kluci odvedli skvělou práci při nutných úpravách vozu, jsme museli prokázat znalost naší formule včetně postupu navrhování,“ vysvětluje Petera význam statických disciplín. Ve všech se tým Formula TU Ostrava umístil na medailových pozicích. Zlato vybojoval v kategorii Náklady a výroba, stříbro si vysloužil za prezentaci byznys plánu a bronz za technický návrh vozu.

Konec týdne patřil tomu, na co se každý tým těšil asi nejvíc – „opravdovému“ závodění. Tři ze čtyř disciplín – autokros, akcelerace a skidpad – zvládl tým skvěle a vyjezdil si tři stříbrné medaile. Pouze v kategorii, v níž se testovala vytrvalost, potkala Vector 07 závada brzdového světla. „Z chyb se chceme poučit a vyrazit na další závody s čistou hlavou. Celkově ale tým předvedl výbornou práci, a to nejen při přípravě vozu na tuto sezonu, ale i při vývoji v minulých letech,“ uzavírá Zdeněk Petera.

S tím nelze než souhlasit a týmu za celou Fakultu strojní VŠB-TUO posíláme velkou gratulaci a díky za perfektní reprezentaci. Jen tak dál.

Text: Mgr. Lada Dittrichová, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO
Foto: archiv týmu Formula TU Ostrava