Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Nový design prvků motocyklu Indian dostali na starost studenti

Zajímavý úkol čeká na dva studenty bakalářské specializace Design průmyslových výrobků na Fakultě strojní VŠB-TUO. Svou závěrečnou práci zaměří na design prvků určených k přestavbě motocyklu značky Indian na speciální model, který bude sloužit k doručování zásilek.

Studenti se díky spolupráci Katedry konstruování se zastoupením amerického výrobce motocyklů Indian v Ostravě dostali k netradičnímu tématu závěrečné práce. Tři měsíce budou pracovat na novém designu přední kapotáže a přepravních kufrů pro specifický motocykl Indian Scout Bobber, který těmito úpravami připraví na doručování zásilek. Balíky bude moci řidič uložit do přepravních kufrů, zatímco přední kapotáž mu bude sloužit k odložení psacích potřeb či digitálního zařízení, bez nichž se při předávání zásilky neobejde.

Ryze praktické téma prací se tak při úspěšné realizaci dostane přímo do praxe a k lidem. Motorka má totiž sloužit logistické společnosti UPS při doručování balíků. Díky práci studentů z Katedry konstruování se tak ideově propojí dvě významné americké společnosti založené v první dekádě 20. století – Indian Motorcycle a UPS.

Nápad na přestavbu motocyklu vznikl v ostravském zastoupení značky Indian jakožto přirozený vývoj spolupráce s Restaurátorskou dílnou, v níž by se měl letos na jaře oprav dočkat ještě jeden Indian, tentokrát historický.

Autor: Lada Poštulková, koordinátorka PR Fakulty strojní VŠB-TUO
Foto: Archiv Katedry konstruování