Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Zaměstnavatelé doporučují Fakultu strojní VŠB-TUO

Fakulta strojní VŠB-TUO už poněkolikáté uspěla ve významné anketě Škola doporučená zaměstnavateli, v níž úroveň výuky a absolventů hodnotí na 500 firem v Česku. Letos Fakulta strojní brala 3. místo.

O stupínek výš se umístila Fakulta materiálově-technologická VŠB-TUO. Anketě dominovala Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně.

To, že Fakulta strojní VŠB-TUO úzce spolupracuje s průmyslovými partnery, není žádnou novinkou. A vlastně ani to, že ji firmy díky mimořádné úrovni absolventů dlouhodobě hodnotí jako jednu z nejlepších fakult v Česku. Letošní třetí místo v anketě tak jen potvrzuje vysokou připravenost absolventů Fakulty strojní do praxe.

Anketa rovněž odráží potřeby českého průmyslu, který je hladový po kvalitních absolventech technických oborů. Naznačuje to i umístění v kategorii středních škol v Moravskoslezském kraji, kde se na prvních třech místech objevily školy ryze průmyslovo-technického zaměření.

Vloženo: 6. 12. 2021