Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2023!

Fakulta strojní získala cenu reklamní efektivity Effie Awards

Velkým úspěchem na poli nikoli vědeckém, nýbrž marketingovém se může od nynějška chlubit Fakulta strojní VŠB-TUO. Za mimořádné výsledky náborové kampaně V hlavní roli strojař, která v roce 2020 přilákala ke studiu o téměř 38 % více zapsaných uchazečů, ji ocenila porota jedné z nejprestižnější reklamních cen Effie Awards.

V kategorii Kampaně veřejné správy se fakulta utkala s několika konkurenty, ovšem do finále prošly pouze dvě instituce. A obě z univerzitního prostředí. Fakulta strojní VŠB-TUO získala za své náborové snahy dokonce zlato a zařadila se tak mezi naprosté špičky v tomto oboru. To se během finálového večera podařilo pouze několika málo soutěžícím včetně soupeře ze stejné kategorie, a sice Masarykově univerzitě.

Porota Effie Awards se během hodnocení zaměřila především na výsledky kampaně a hodnotila, do jaké míry se fakultě podařilo naplnit stanované cíle. V tomto ohledu Fakulta strojní s kampaní V hlavní roli strojař, za níž stojí agentura Action Please, uspěla na výbornou. Kladně porotci hodnotili také kreativní a exekuční část kampaně inspirované filmy a myšlenkou, že strojař hraje hlavní roli v moderním světě. Součástí kampaně je kromě povedených videí také microsite vhlavniroli.cz.

Autor: Mgr. Lada Poštulková, PR koordinátorka fakulty

Vloženo: 2. 12. 2021