Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2022!

Víkendový seminář s firmou Siemens Mobility

Po roční odmlce pozvala společnost Siemens Mobility, s.r.o. naše studenty opět do Beskyd na víkendový seminář s názvem „Trendy v konstrukci moderních kolejových vozidel“.

Také v letošním roce byla studentům Fakulty strojní, kteří mají ve svém studijním plánu řádně zapsán předmět „Konstrukce moderních kolejových vozidel“, dána společností Siemens Mobility, s.r.o. možnost zúčastnit se víkendového semináře v Beskydech.

Seminář s názvam „Trendy v konstrukci moderních kolejových vozidel“ se již téměř tradičně konal v hotelu Sluníčko v resortu Sepetná v katastru obce Ostravice, a to o víkendu 6. - 7.11.2021. V rámci semináře přednesli odborníci ze Siemens Mobility, s.r.o.několik velice zajímavých přednášek, v rámci kterých studenti rovněž řešili úkol související s tématikou kolejových vozidel. Akce se účastnili také pedagogové Katedry konstruování, která výuku předmětu „Konstrukce moderních kolejových vozidel“ na fakultě strojní společně s odborníky z praxe zajišťuje.

Také v letošním roce byl seminář s přihlédnutím k poloze Resortu Sepetná, tedy uprostřed Moravskoslezských Beskyd přímo pod nejvyšší vrcholem - Lysou horou, organizován spíše zábavnou formou. To znamená, že byl dostatek času věnován také sportovním aktivitám, jako například návštěva bazénu nebo právě výstup na Lysou horu.

Seminář je tak již několik let důkazem toho, že výuka nemusí probíhat pouze v učebnách univerzity a už vůbec nemusí být nudná.

Vloženo: 15. 11. 2021
Útvar: 340 - Katedra konstruování