Platnost příspěvku skončila 30. 9. 2022!

Strojaři představili už šestou generaci studentské formule

Studenti z týmu Formula Student VŠB-TUO se pochlubili nejnovějším modelem studentské formule nesoucím jméno Vector 06. Minulý týden uspořádali v ostravském motoparku Den s formulí, na němž partnerům představili inovace, vývoj a výsledky z minulé sezóny.

Studenti se každoročně účastní mezinárodní soutěže, v níž porovnávají síly s obdobnými vysokoškolskými týmy z celého světa v disciplínách věnovaným konstrukci, vývoji i samotným závodům jednotlivých vozů.

Výsledky z vývoje nejnovějšího monopostu formule představili studenti v ostravském motoparku. Zástupcům univerzity i partnerských firem tým předvedl také dynamické ukázky Vectoru 06 i závodní motokáry, na níž piloti trénují. Hosté si mohli také v soutěžích vyzkoušet činnosti, kterými se studenti přes rok zabývají na denní bázi. Živě se diskutovalo také o plánech na budoucí sezónu i vozu obecně.

Foto: Lukáš Kaboň, Deník

Vloženo: 20. 9. 2021