Platnost příspěvku skončila 1. 7. 2021!

Pokyny studentům k promocím 2021

Pokyny k promocím konaným 30. 6. a 1. 7. v Univerzitní aule.

Vážená absolventko, vážený absolvente,

promoce se v roce 2021 musí řídit aktuálními pokyny mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, aktuálními příkazy rektora o mimořádných opatřeních a dále pokyny KHS, MSK, popř. závazným nařízením státních orgánů. Z těchto pokynů vyplývá následující organizace letošních promocí:

1. K promocím je potřeba se přihlásit a zaplatit poplatek nejpozději do 20. června 2021.
  2. Aula bude oddělena/uzavřena od ostatních částí budov VŠB-TUO.
  3. Vstup do Auly pro hosty (absolventy a jimi pozvané osoby) bude možný POUZE přes hlavní vstup – vrátnici Auly (od parkoviště před Aulou), výstup bude zajištěn POUZE východem směr ul. 17. listopadu (k vodopádu).
  4. Příchozí hosté budou u vstupu zkontrolováni, zda mají předepsaný ochranný prostředek dýchacích cest (dále jen „respirátor“). Pokud jej nebudou mít, budou si jej moci zakoupit v bufetu Auly.
  5. Host se dále musí prokázat platným potvrzením a písemným čestným prohlášením, že splňuje některou z podmínek pro vstup do budovy univerzity. Toto prohlášení je k dispozici na webových stránkách FS nebo bude u vstupu do Auly (doporučujeme je mít předem stažené a vyplněné, aby nevznikaly prostoje u vstupu).
    Host:
    1. má potvrzení o negativním výsledku testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 (RT-PCR test) ne starší 7 dnů,
    2. má potvrzení o negativním výsledku testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 (POC test = antigenní test) ministerstvem schváleným typem testu ne starší 72 hodin [v jakémkoliv testovacím centru, v zaměstnání (platí i SMS či E-mail)],
    3. má certifikát Ministerstva zdravotnictví České republiky či potvrzení očkovacího centra o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace první dávky uplynulo min. 22 dnů a max. 90 dnů (dvoudávková vakcína) nebo od aplikace finální dávky očkovací látky uplynulo min. 14 dnů a max. 9 měsíců,
    4. má potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 180 dní.
  6. Pokud nebude mít host žádné potvrzení, bude mít možnost podstoupit za 65 Kč vč. DPH zpoplatněný antigenní test u zdravotníka (u vstupu vedle recepce), kde bude připraveno zázemí z paravánů, aby byla dodržena hygienická pravidla při odběrech, test bude prováděn zdravotníkem. Vzhledem k časové náročnosti tohoto testu nedoporučujeme s touto možností počítat.
  7. Absolventi budou bez talárů, je nutné, abyste přišli ve společenském oděvu.
  8. Omezení počtu absolventů na jeden běh bude max. 36. To umožní, aby si každý absolvent přivedl maximálně 5 svých hostů (děti do 2 let se do tohoto počtu nepočítají). Nepřekračujte tento počet nebo se vzájemně domluvte s absolventem, který tento počet nevyužije. V případě překročení povoleného limitu návštěvníků nebudou další osoby do Auly vpuštěny.
  9. Hosté budou usazeni tak, aby byli dodrženy 1,5metrové odstupy (ob jedno sedadlo). Rodinní příslušníci mohou sedět vedle sebe.
  10. Rodinní příslušníci v hledišti musí mít respirátory (neplatí pro děti do dvou let věku).
  11. Absolventi budou mít respirátory, při nástupu na pódium si jej sundají.
  12. Vědecká rada a vedení fakulty na pódiu nebude mít respirátory.
  13. U aktu promoce absolventa se nebude sahat na insignii, student pouze směrem k insignii natáhne ruku (na 10-15 cm) a řekne „slibuji“, pak se ukloní směrem k VR a přejde k děkanovi pro desky s diplomem. Nebudou se podávat ruce při předání desek. Student bude pouze představen, předají se mu desky, student se ukloní směrem do hlediště a odejde z pódia.

Bude prováděn záznam z promoce, a to videozáznam celého aktu a fotografie při předání desky. V předsálí Auly bude možnost zakoupení těchto záznamů.

Pokud do doby konání promocí dojde ke změně závazných pokynů, budete o této změně informováni e-mailem.

Tiskopis prohlášení ke stažení zde.

S pozdravem,
Vedení Fakulty strojní VŠB-TUO

Aktualizováno: 18.6.2021 v 13:45 hod.
Vloženo: 14. 6. 2021