Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2021!

Od těžkého průmyslu k chytré továrně

Článek o aktuálním dění na Katedře obrábění, montáže a strojírenské metrologie v časopise MM Průmyslové spektrum.

Katedra obrábění, montáže a strojírenské metrologie při Fakultě strojní na VŠB-TUO se doslova mění studentům před očima (tedy pokud by ji mohli navštěvovat, což všichni pevně věříme, že nastane od září). Vizitku moderního vzdělávacího pracoviště nyní vedle nejlépe vybavené laboratoře aditivních technologií v České republice dotváří také nová hala obrábění, která je postupně doplňována o smart technologie, podporující monitoring strojů a sběr dat. Tyto aktivity jdou ruku v ruce s přípravou na realizaci multidisciplinárního projektu Smaragd (Smart and Green District) za cca čtyři miliardy korun. Ten zahrnuje mj. také vizi o tzv. živé laboratoři či angl. Campus Living Lab, obsahující veškeré prvky chytré digitální továrny, jež by měla vzniknout ve spolupráci Fakulty strojní a Fakulty elektrotechniky a informatiky.

Přečtěte si celý článek o aktuálním dění na Katedře obrábění, montáže a strojírenské metrologie.

Vloženo: 10. 6. 2021
Útvar: 346 - Katedra obrábění, montáže a strojírenské metrologie