Platnost příspěvku skončila 31. 1. 2021!

Poděkování za spolupráci a PF 2021

Vánoční pozdrav děkana prof. Roberta Čepa zaměstnancům Fakulty strojní.

Vážené dámy, vážení pánové,

Milé kolegyně a kolegové,

Letošní rok se nesl ve znamení koronavirové pandemie a nebylo možné uskutečnit celou řadu plánovaných akcí. Dvě z nich mě však mrzí ze všecho nejvíc.

První, je oslava 70. výročí založení naší fakulty. Ta je zatím přeložena na 26.1. a 27.1.2021, i když se obávám, že ani v tomto termínu se neuskuteční. Můžeme se, ale těšit na Almanach k tomuto výročí, který mapuje naši historii a současnost a také na video, které bude součástí kampaně pro příští akademický rok.

Druhou událostí je setkání akademické obce Fakulty strojní, kde se vždy bilancoval uplynulý rok. Rok, který nebyl jednoduchý, rok, který vstoupí do historie a na který nebudeme vzpomínat úplně v dobrém. I přesto se povedlo na fakultě udělat kus práce, zejména v oblasti online výuky a zkoušení. Teď budeme na podobné situace lépe připraveni, i když pevně doufám, že tento typ výuky využijeme co nejméně.

Přece jen fakulta je tvořena studenty a pedagogy a jejich pohyb po prostorách univerzity mi posledních 8 měsíců chyběl. Bez Vás, kolegů z Fakulty strojní by nebyla fakulta tím čím je. Děkuji Vám za to, co pro fakultu děláte s neutuchajícím elánem a zapálením. Pevně věřím, že se nám podaří společně fakultu posunout zase o kus dále a udržet její dobré jméno v Česku i zahraničí.

Závěrem mi dovolte, popřát Vám pohodové vánoční svátky, úspěšný start do roku 2021 a Vám i Vašim blízkým pevné zdraví.

S úctou, Robert Čep

Děkan Fakulty strojní