Platnost příspěvku skončila 12. 9. 2021!

Do školy při práci? Proč ne. Studujte strojařinu na dálku

Rádi byste si doplnili vzdělání? Chcete studovat při práci? Na to není nikdy pozdě. Zjistěte, jaké možnosti kombinovaného studia nabízí Fakulta strojní VŠB-TUO.

Chcete-li studovat, ale nemáte čas chodit do školy každý den, dálkové studium pro vás bude to pravé ořechové. Vyberte si z široké nabídky strojních oborů, které můžete studovat distančně jak v Ostravě, tak na detašovaném pracovišti Fakulty strojní v Šumperku nebo Uherském Brodě. Přihlásit se můžete v prvním kole přijímacího řízení až do 31. března 2021.

Přednášky i cvičení se v Ostravě konají vždy v pátek odpoledne (po 14. hodině) a trvají až do večera. Výuka na šumperském pracovišti Fakulty strojní je rozložena do různých dnů v týdnu, platí však setkávání až v odpoledních a večerních hodinách. V současné době pandemických opatření je ovšem nutné počítat s variantou online výuky.

Bc. studium v Ostravě-Porubě

studijní program Strojírenství (max. počet přijatých uchazečů = 400)

studijní program Dopravní systémy a technika (max. počet přijatých uchazečů = 20)

studijní program Energetika a životní prostředí (max. počet přijatých uchazečů = 40)

Bc. studium v Šumperku

studijní program Strojírenství a po 2. ročníku specializace Strojírenská technologie (max. počet přijatých uchazečů = 50)

Bc. studium v Uherském Brodě

studijní program Strojírenství a po 2. ročníku specializace Lovecké, sportovní a obranné zbraně a střelivo (max. počet přijatých uchazečů = 40). Pakliže se ovšem nenaplní minimální počet uchazečů, bude výuka přesunuta do Ostravy.

navazující Mgr. studium v Ostravě-Porubě

studijní program Aplikovaná mechanika (max. počet přijatých uchazečů = 20)

studijní program Dopravní systémy a technika a specializace Dopravní technika (max. počet přijatých uchazečů = 20)

studijní program Energetické stroje a zařízení (max. počet přijatých uchazečů = 40)

studijní program Hydraulika a Pneumatika (max. počet přijatých uchazečů = 10)

studijní program Mechatronika (max. počet přijatých uchazečů = 15)

studijní program Průmyslové inženýrství (max. počet přijatých uchazečů = 15)

studijní program Řízení strojů a procesů (max. počet přijatých uchazečů = 10)

studijní program Strojírenská technologie (max. počet přijatých uchazečů do prezenčního i kombinovaného studia dohromady = 100)

studijní program Strojní inženýrství s obory (uchazeč se hlásí přímo na jeden z nabízených studijních oborů)

• Konstrukční a procesní inženýrství (max. počet přijatých uchazečů = 75)
    • specializace Výrobní stroje a zařízení (max. 20)
    • specializace Dopravní stroje a manipulace s materiálem (max. 20)
    • specializace Zemní, těžební a stavební stroje (max. 20)
    • specializace Technická diagnostika, opravy a udržování (max. 15)
  • Robotika (max. počet přijatých uchazečů = 10)

Ať už vás zajímá bakalářské či magisterské studium, doporučujeme si v obou případech pročíst podmínky přijímacího řízení.

Kromě kombinovaného studia nabízí Fakulta strojní také zajímavé přednášky v rámci celoživotního vzdělávání Univerzity třetího věku. Do porubského kampusu studenti dochází 2x měsíčně po dobu dvou let (čtyř semestrů). Zájemci se mohou hlásit na studijním oddělení.

Vloženo: 26. 2. 2021