Platnost příspěvku skončila 31. 3. 2021!

Den otevřených dveří přilákal na Fakultu strojní stovky návštěvníků

Na konci ledna se stejně jako každý rok otevřely brány Fakulty strojní pro zájemce o studium, jejich blízké i širokou veřejnost. Letos poprvé se akce konala hned dva dny. Sobotní termín přilákal vedle středoškoláků také spoustu rodičů a bývalých absolventů.

Fakulta strojní tradičně předvedla to nejlepší, co na její půdě vzniká. Ukázky aditivní výroby i průmyslového designu, interaktivní modely a simulátory, diagnostická i robotická zařízení, studentskou formuli či restaurovaný motocykl. Kromě jednotlivých kateder se na Dnech otevřených dveří představila také řada významných průmyslových podniků.

Úspěchy měly také přednášky, na nichž se posluchači dozvěděli více o studiu, jednotlivých programech, studentských projektech i životě v univerzitním kampuse. Na druhou nejlepší fakultu v Česku podle hodnocení zaměstnavatelů se mohou zájemci hlásit až do 31. března 2020. Vybrat si mohou z šesti studijních programů: strojírenství, aplikované vědy a technologie, mechatronika, dopravní systémy a technika, energetika a životní prostředí a technologie letecké dopravy.

Vloženo: 31. 1. 2020
Útvar: 300 - Děkanát FS