Platnost příspěvku skončila 29. 2. 2020!

Studenti oboru Aplikovaná mechanika uspěli na akci Global Startup Camp

Ve dnech 6. - 9. 1. 2020 proběhl na VŠB-TUO pod záštitou děkana Fakulty strojní VŠB-TUO, prof. Ing. Ivo Hlavatého, Ph.D., workshop pro studenty z Jižní Koreje a studenty VŠB-TUO.

Ve dnech 6. - 9. 1. 2020 proběhl na VŠB-TUO pod záštitou děkana Fakulty strojní VŠB-TUO, prof. Ing. Ivo Hlavatého, Ph.D., workshop pro studenty z Jižní Koreje a studenty VŠB-TUO, který pořádala Katedra aplikované mechaniky FS spolu s Útvarem podpory podnikání a kariéry Centra podpory inovací VŠB-TUO. Klání devíti mezinárodních týmů vyvíjejících vlastní vynálezy vyvrcholilo ve čtvrtek 9. 1. 2020, kdy proběhlo hodnocení před komisí složenou z odborníků v oblasti startupových aktivit, komercializace a strojírenství.

První místo získal team Stay Frosty. Původci myšlenky jsou studenti oboru Aplikovaná mechanika Rajkumar Arokiaraj James Akshay Nicholas a Bhuvanesh Govindaraj, kteří byli v teamu společně s korejskými studenty Choi Hyuk Jae a Choi Woo Sung. Jejich prototyp prokázal potřebné vlastnosti vynálezu pro udržení teploty nápoje po necelé dvě hodiny.

Druhé místo získali studenti za prototyp a související business plán vynálezu Chainless bicycle, jmenovitě Kim Seung Jin, Samuel Cienciala, David Srníček, Yu Hyo Kyung. Na krásném třetím místě se umístili také studenti oboru Aplikovaná mechanika s teamem 3D Printed Hockey Stick Blade, jmenovitě Ondřej Hurník, Peniel Pauldoss Joyson Sam Devapaul a Arthanarieswaran Hemamalini Viknesh. V teamu byli společně s Ing. Jakubem Měsíčkem z Protolabu FS VŠB-TUO, který vypomáhal během workshopu s výrobou prototypů moderními technologiemi 3D tisku.

Úspěšným studentům z katedry gratulujeme, děkujeme všem zúčastněným studentům i všem, kteří se aktivně na realizaci akce podíleli.

Vloženo: 14. 1. 2020
Útvar: 330 - Katedra aplikované mechaniky