Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Fakulta strojní pomohla dobré věci. Za nemocnými dětmi putuje šek na 47 tisíc

Charitativní akce Linkou na drink, jíž se koncem září účastnila i Fakulta strojní VŠB-TUO, vynesla hospitalizovaným dětem na Klinice dětského lékařství FNO téměř 48 tisíc korun. Za darované peníze pořídí nemocnice malým pacientům speciální polohovatelné lůžko.

Akce zaznamenala nečekaný úspěch. „Jsme velmi vděční za to, kolik se na akci dostavilo lidí a kolik drinků se prodalo,“ řekl Jan Tabášek, jeden z organizátorů akce. „Je vidět, že lidé v Ostravě rádi podpoří dobrou věc a že podobné akce, kde se spojí příjemné s užitečným, mají smysl,“ dodala Sabina Nováková, druhá organizátorka akce.

Během jednoho dne všichni zúčastnění díky téměř 1 400 vypitým originálním nealkoholickým drinkům a stovkám kil snězených specialit přispěli na dobrou věc částkou téměř 48 tisíc korun. A nejen to. Kdo chtěl, mohl si na stacionárním kole vyzkoušet svoji fyzickou kondici.  Magistrát města Ostravy pak proměnil najetou energii za peníze v částce 20 tisíc korun.

„Dlouhodobý pobyt v nemocnici není pro nikoho příjemná záležitost. Natož pro dítě. Proto každému, kdo se zapojil a jakkoliv se přičinil o to, že hospitalizované děti budou mít u nás větší pohodlí, patří velký dík,“ poděkoval při převzetí šeku všem dárcům MUDr. Jiří Havrlant, MHA, ředitel FNO.

Vloženo: 30. 10. 2019
Útvar: 300 - Děkanát FS