Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Premiéra na prestižním veletrhu. Fakulta strojní v Brně zaujala

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu se letos představilo několik nováčků – a mezi nimi i Fakulta strojní VŠB-TUO. Do Brna dovezla například 3D tištěnou koloběžku, motorku z Restaurátorské dílny i příklad moderního řešení podvozku motocyklu.

U stánku Fakulty strojní se během pěti dnů zastavily stovky návštěvníků. Největší úspěch sklízela motorka s inovovaným zavěšením předního kola, unikátní koloběžka vyrobená pomocí 3D tisku i zařízení tlumící vibrace v kluzných ložiscích neboli RotorKit. Díky povedené expozici a zajímavým exponátům zaznamenala Fakulta strojní několik nabídek k odborné spolupráce i zájem potenciálních uchazečů.

Expozice ostravských strojařů však nezaujala pouze zástupce firem či studenty středních škol. O inovace z dílny Fakulty strojní VŠB-TUO se zajímali také český premiér Andrej Babiš, předseda České pirátské strany Ivan Bartoš či ministryně financí Alena Schillerová. Ta navíc přijala pozvání, a Fakultu strojní tak navštíví v půlce listopadu.

Vloženo: 21. 10. 2019
Útvar: 300 - Děkanát FS