Platnost příspěvku skončila 12. 9. 2019!

Finanční podpora mládežníků v Ostravě

I v letošním roce mohou získat mladí lidé v Ostravě finanční prostředky na realizaci svých nápadů, kterými budou chtít zlepšit život ve městě, kde žijí. Právě tuto podporu umožňuje program „Mládež kraji“.

Tento program v Moravskoslezském kraji realizuje RADAMOK - Rada dětí a mládeže Moravskoslezského kraje, z.s. ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Na realizaci programu se z jedné poloviny finančně podílí taky Statutární město Ostrava.

Program umožňuje zafinancovat zajímavé nápady mladých lidí na zlepšení života v Ostravě. Částkou až 40 tisíc korun budou podpořeny nejrůznější nápady - akce pro děti, aktivity na podporu seniorů, zlepšení prostředí ve městě, pomoc hendikepovaným, apod.

Žádat o finanční příspěvek může skupina minimálně 4 lidí ve věku 15 - 26 let. Aspoň jeden ze skupiny mládežníků musí být starší 18 let. Žadatelé nám nejdříve pošlou své nápady, my je pozveme na víkendové setkání, kde stvoří svůj projekt. Ten pak budou prezentovat před komisí, která rozhodne o jejich případné podpoře.

Program „Mládež kraji“ běží v Ostravě již 6 let. Za tu dobu byly podpořeny desítky projektů, za více než milion korun.

Letošní nápady je nutné přihlásit pomocí jednoduchého formuláře na webu www.mladezkraji.cz, a to do čtvrtku 12. září 2019. Víkendové setkání, kde budou mládežníci tvořit svůj projekt proběhne 13. – 15. září 2019 v Kopřivnici. Samotná obhajoba projektu pak proběhne před hodnotící komisi ve čtvrtek 26. září 2019. Veškeré podrobnosti o programu najdou zájemci na webu.

Vloženo: 9. 9. 2019
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností