Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2023!

Cesta chytrým směrem – karta studenta a ODISka v jednom

Koordinátor ODIS společně s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava připravili k realizaci projekt společné karty studenta, popř. zaměstnance školy a současně ODISky.

Dopravní karta ODISka není v Moravskoslezském kraji neznámým pojmem, od roku 2011 jich bylo vydáno téměř půl milionu. A právě toto číslo nabádá k myšlenkám, jak tyto karty využít k dalším účelům. Průkopníkem v tomto směru se stal samotný krajský úřad, jehož zaměstnanci již několik let používají ODISku integrovanou se zaměstnaneckým průkazem. Nyní jsme pokročili opět dále. Koordinátor ODIS společně s VŠB – Technickou univerzitou Ostrava připravili k realizaci projekt společné karty studenta, popř. zaměstnance školy a současně ODISky. A navíc tato karta může sloužit jako průkaz ISIC, ITIC nebo Alive.

Tento společný projekt odstartovali dnes, tj. 12. 8. 2019, podpisem memoranda zástupce Moravskoslezského kraje, náměstek hejtmana Jakub Unucka, rektor VŠB-TUO Václav Snášel a jednatelé společnosti Koordinátor ODIS Aleš Stejskal a Martin Dutko.

V České republice se jedná o první spolupráci dopravní karty s vysokou školou a souvisejícími funkcionalitami v úrovni, kdy si student kartu personalizuje přímo ve škole a současně ji už má připravenou k používání ve veřejné dopravě. „Jednoznačně vítáme toto propojení, které zefektivní používání služeb denně využívaných našimi studenty a zaměstnanci,“ říká rektor univerzity Václav Snášel.

Koordinátor ODIS připravil a pilotně vyzkoušel novinku i pro střední školy. Zde budou moci studenti využít běžnou ODISku např. pro vstup do školy, objednávku obědů, používání kopírky atd.

Vloženo: 12. 8. 2019
Útvar: 9920 - Vztahy s veřejností